Regały
paletowe
Gdy Klient zainteresowany jest przechowywaniem towarów znajdujących się na paletach najkorzystniejsze dla niego jest zastosowanie regałów paletowych. Charakteryzują się one dużą ładownością. Palety spoczywają na dwóch równoległych poziomych belkach zawieszonych na ramach nośnych. Regały tego typu są budowane do wysokości 12 metrów, choć nie ma technicznych przeciwwskazań do budowy regałów np. 20 – to metrowych. Jedynym ograniczeniem jest tu wysokość magazynu, jakim się dysponuje. Im większa ilość kondygnacji na położenie palet tym koszt składowania, w przeliczeniu na zajmowane metry kwadratowe powierzchni magazynowej, jest niższy.
Regały
półkowe
Dla towaru, który nie jest zapakowany na palety najlepszym rozwiązaniem są regały półkowe. Towar spoczywa na pólkach najlepiej z wypełnieniami panelowymi z blachy perforowanej. Regały te wykonane są z ocynkowanej blachy. Zastosowanie takiego zabezpieczenia blach najlepiej chroni je przed korozją. Powierzchnia taka jest najbardziej odporna na ścieranie. Inne sposoby zabezpieczenia blach półkowych takie jak malowanie proszkowe czy malowanie natryskowe nie dają takich rezultatów.
Regały półkowe w odróżnieniu od regałów paletowych obsługiwane są nie wózkami widłowymi, lecz ręcznie.
Regały
wspornikowe
System przeznaczony do składowania długich elementów. Dzięki konstrukcji wysięgnikowej można tu bez problemu umieszczać elementy o różnej długości, nie borykając się z problemem przeszkadzających ram – jak np. w przypadku regałów paletowych. Dlatego regały wspornikowe umożliwiają dużą pojemność magazynowania zapewniając jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni.
Oferowane systemy produkuje się w wielu standardowych rozmiarach i proporcjach. Dzięki temu niemal dla każdego elementu przeznaczonego do składowania, o najprzeróżniejszych wymiarach i wagach można tu znaleźć optymalne rozwiązanie. Jest to konstrukcja samonośna, nie musi więc być kotwiona ani do ścian, ani do sufitu.